A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kókusz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kókusz. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. november 7., szombat

Kényeztető csokis kókuszos keksz

Valamiért úgy vagyok vele, hogy imádom az amerikai típusú csokis kekszeket. Mint mindenből, ezekből is előnyben részesítem a házi, saját készítésű változatokat. Egy nagy dobozban jól tárolható, ajándéknak is remek, és nem utolsósorban az elkészítése után a lakás úgy illatozik tőle, hogy öröm oda belépni.
Kiváló reggelire, tízóraira, egy kávé mellé, vacsi után......... :)
A kekszsütés lényeges pontja a sütési idő. Vigyázni kell arra, hogy ne süssük túl, mert akkor túlságosan kemények lesznek. A receptekben megadott sütési időt be kell tartani, ne ijedjünk meg attól, hogy amikor kivesszük a kekszet még puhák lesznek, ahogy hűl, úgy fog megkeményedni.
Kényeztető csokis kókuszos keksz

  • 10 dkg puha vaj
  • 11,5 dkg kókuszreszelék
  • 13 dkg zabpehely ledarálva
  • 10 dkg barnacukor
  • 1 kanál vaníliáscukor
  • csipetnyi só
  • 1 tk sütőpor
  • 1 tojás
  • 8 dkg étcsoki
A sütőt előmelegítjük 170 fokra, két tepsit kibélelünk sütőpapírral. A vajat a tojással és a cukrokkal habosra keverjük. Hozzáadjuk a száraz hozzávalókat, jól elkeverjük, majd következhet a darabokra vágott csoki. A masszából egy kanál segítségével kupacokat halmozunk a tepsire, majd kissé lelapítjuk a kekszeket. 10-12 perc alatt megsütjük.




2015. szeptember 26., szombat

Zebrakocka

Ha egy gyors desszert kell. A legnehezebb ebben a receptben az egy óra várakozás, ami az összeállítást követi. A sütőt sem kell bekapcsolni, csak összerakjuk és kész is. Nagyon finom, kókuszos csokis sütike, intenzív ízekkel, olyannyira kapós, hogy fotót is csak úgy sikerült összehoznom róla, hogy gyorsan lekaptam míg a tepsiben sorakoznak és várnak, ugyanis amit kiraktam a tányérra a fotózáshoz, hirtelen eltűnt. :) Vajon hová?

Zebrakocka

Csokis lapok:
  • 50 dkg darált keksz
  • 5 ek kakaó
  • 4 ek baracklekvár (legjobb a házi)
  • 2 ek rum vagy amarettó
  • 5 dkg puha vaj
  • 5 ek porcukor
  • 1,5-2 dl tej
Kókuszos krém:
  • 6 dl tej
  • 3 ek finomliszt
  • 3 ek keményítő
  • 8 ek porcukor
  • 1 tk vanília(cukor, kivonat, amink van)
  • 2 ek amarettó vagy kókuszlikőr
  • 20 dkg kókuszreszelék
  •  7 dkg vaj
A krémmel kezdjük: a tejben elkeverjük a lisztet és a keményítőt, valamint a fele kókuszt, és állandó keverés mellett sűrű pudingot főzünk belőle. Ha kész, azonnal elkeverjük benne a krém többi hozzávalóját. Félretesszük kicsit hűlni. A lapokhoz a tej kivételével az összes hozzávalót összegyúrjuk (kemény meló lesz), majd fokozatosan hozzáadagoljuk a tejet. Ez lehet több vagy kevesebb, mint az itt megadott mennyiség. Egy jól gyurható, nyújtható tésztát kell kapnunk. Három részre osztjuk, kisodorjuk. Az első lapot egy kisebb tepsibe rakjuk, rákenjük a kókuszos krém felét, jöhet a következő lap, a krém másik fele, végül az utolsó lap. A tetejére rakhatunk egy kis ganache-t: 10 dkg étcsokit olvasszunk fel fél deci tejszín társaságában, és öntsük a sütire. Egy órára hűtőbe rakjuk, és utána azonnal neki esünk. :)