A következő címkéjű bejegyzések mutatása: túró. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: túró. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. március 21., hétfő

Túró Rudi palacsinta

Az előző bejegyzés folytatása következik. Ugyanis a kakaós palacsintához egy túrós tölteléket álmodtam meg, és így megszületett a Túró Rudi palacsinta. Ezt a tölteléket szoktam a túrós batyuba is tölteni, rendkívül finom, csak nyáron vigyázni kell vele, mivel nyers tojást használunk fel hozzá.

Túró Rudi palacsinta 

  • 6 drb kakaós palacsinta
  • 25 dkg túró
  • 1 tojás 
  • 10 g vaníliás cukor
  • ízlés szerint még mehet egy is cukor
  • reszelt citromhéj
  • tetejére olvasztott étcsoki
A tojásokat szétválasztjuk, a túrót a tojássárgájával és a cukorral összetörjük, reszelünk hozzá egy kis citromhéjat. A fehérjéből kemény habot verünk, majd a túróhoz keverjük. Megtöltjük a palacsintákat, és ha igazán bűnözni akarunk, akkor nyakon öntjük egy jó adag olvasztott étcsokival.


2015. november 7., szombat

Gyümölcsös-csokis krémtúró

Itt vagyok, itt vagyok... kicsit eltűntem az utóbbi napokban. Technikai és inspirációs szünetre volt szükségem. :) Ez nem jelenti azt, hogy nem tevénykedtem a konyhámban, a recepteket most is gyűjtöttem és fotóztam, hogy át tudjam Nektek adni a finomságokat, és Ti is kedvetekre főzhessetek. Mindössze az írás szorult háttérbe, de mindenkinek jelentem, hogy tettre kész vagyok, tele energiával, úgyhogy nincs menekvés jöjjenek a receptek! :)
A visszatérődesszert egy villámgyors krémtúró, se perc alatt összedobható még a leghúzósabb nap után is, legalább lesz mivel kényeztetni magunkat.

Gyümölcsös-csokis krémtúró
(2 személyre)
  • 25 dkg túró
  • 2 kanál tejföl vagy görög joghurt
  • 1 kanál porcukor
  • 1 kanál vaníliás cukor
  • fél tábla étcsoki
  • 2 kanál tejszín
  • 1 bő marok gyümölcs (nálam erdeigyümölcs keverék volt)
A túrót a tejföllel és a cukrokkal jól elkeverjük, lehetőleg minél simábbra. A ganache-hoz a csokit megolvasztjuk a tejszínben. Fogunk két szép poharat, mindkettő aljára teszünk 1-1 nagy kanál krémtúrót, arra jöhet a csoki, majd egy kis gyümölcs. Újabb túróréteg, majd csoki és gyümölcs, ezt harmadszor is megismételjük. Ha akarjuk lehűthetjük, de akár rögtön is fogyasztható.


2015. augusztus 17., hétfő

Túrógombóc

A túrógombóc elkészítésétől sokan tartanak, pedig rém egyszerű elkészíteni. Legtöbben ugye attól tartanak, hogy a főzés közben szétesnek a gombócok. A titok a helyes arányok eltalálásában és a pihentetési időben rejlik, amire azért van szükség, hogy a búzadara magába szívja a nedvességet. Ennek köszönhetően nem kell majd több kanálnyi darával vagy liszttel növelni a száraz összetevő mennyiségét, így nem lesz túl kemény és száraz a gombóc, hanem pihe-puha marad. Áfonyamártással tálaltam, szerintem nagyon jól illik hozzá a kicsit savanykás bogyós gyümölcsök zamata. (Az áfonya után ne nagyon öltögessétek a nyelvetek másokra, érdekes látvány a kékes-lilás nyelv. :))

Túrógombóc
  • 50 dkg túró
  • 2 tojás
  • 5 ek búzadara
  • 1 ek cukor
  • 1 ek vaníliás cukor
  • 10 dkg zsemlemorzsa
  • 1-1,5 ek olaj
A túrót egy szitán vagy egy villa segítségével jól áttörjük. Erre azért van szükség, hogy a gombóc valóban sima legyen, ne legyenek benne nagyobb túrórögök. Összekeverjük a tojással, búzadarával és a kétféle cukorral. 2-3 óra pihenési időt adunk neki a hűtőben. Addig elkészítjük a zsemlemorzsát: egy nagyobb serpenyőben felforrósítjuk az olajat, és megpirítjuk benne a prézlit. Ha a gombócmassza már kipihente magát, kis golyókat formálunk belőle, és bő, forró vízben megfőzzük őket. Akkor lesz kész ha feljönnek a víz tetejére, és még egy percet adunk nekik. Kivesszük a vízből és megforgatjuk a zsemlemorzsában. Tálalhatjuk porcukorral, tejföllel, amivel szeretnék.
Az áfonyamártáshoz 30 dkg áfonyát egy kevés, pár kanálnyi cukor kíséretében főztem, közben egy villával kicsit összenyomkodtam. Nem teljesen simára, mert azt akartam, hogy legyenek benne még egész gyümölcsök. 1 kanál keményítő segítségével picit besűrítettem, és el is készült. Hidegen és melegen egyaránt finom!


2015. május 23., szombat

Kis hamis...rétes

Jó tett helyébe jót várj, tartja a mondás. A múlt héten édesapám tett nekem egy nagy szivességet. Ő természetesen nem várt érte semmit, de én hálám jeléül megleptem az egyik nagy kedvencével, a túrós rétessel. Sajnos IGAZI nyújtott rétestésztát még nem tudok készíteni (ismétlem, még :)), de az egyik ismerősünktől pár éve kaptunk egy receptet, amelyik hasonlít az eredetihez és nem mellesleg finom is. Így ma nem volt akadálya annak, hogy belevágjak a rétessütésbe.

Rétes

  • 25 dkg finomliszt
  • 12,5 dkg vaj
  • 1 dl tej
  • 1 tojás 
  • csipetnyi só
A hozzávalókat összegyúrjuk, 4 részre osztjuk, és egyenként nagyon vékonyra egy sodrófa segítségével kinyújtjuk. Megtöltjük, felcsavarjuk, egy tepsire rakjuk, tetejüket vékonyan megkenjük olajjal és 200 fokra előmelegített sütőben körülbelül fél óra alatt megsütjük.
Én a mai rétest túrós és almás töltelékkel készítettem.

almás töltelék (2 rúd réteshez):
  • 5-6 alma
  • 2-3 ek cukor
  • 1 kk fahéj
  • 1-2 ek zsemlemorzsa
Az almákat meghámozzuk és lereszeljük. Cukorral és fahéjjal ízesítjük, ízlés szerint mehet bele több vagy kevesebb. A kinyújtott tésztára kenjük és megszórjuk a zsemlemorzsával.

túrós töltelék (2 rúd réteshez):
  • 50 dkg túró
  • 2 tojás
  • 1 dkg vaníliacukor
  • 2-3 ek cukor
  • citrom reszelt héja
  • 1-2 ek búzadara
A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgájukat a túróval, a cukrokkal és a citromhéjjal összekeverjük. A tojásfehérjéket felverjük. A túrós keveréket rákenjük a kinyújtott tésztára, rászórjuk a búzadarát, és a felvert tojásfehérjét egy kanállal ráhalmozzuk, nem baj ha nem egyenletes és nem fedi a túrót mindenhol. A tésztát felcsavarjuk, és megsütjük.



a rétesek már tálalva

almás rétes

Lassan jön a cseresznye és a meggy szezon is... :)

2015. február 28., szombat

Hétvég(r)e!!! 2.

Úgy döntöttem a desszertet külön bejegyzésben osztom meg. Régóta sütök, körülbelül 12 éves koromban fogtam először kezembe a fakanalat, és a szerelem azóta is tart. És elmélyült, már-már a fanatizmus jeleit mutatom :)). A hétvégi süteményt általában már a hét elején elkezdem tervezni, pár szabad percet, néha órát rááldozva több variációt végiggondolva péntekre kitalálom mit is készítsek. Most ez nem így történt.
Köszönhetően a tennivalóimnak, a sütésen való elmélkedésre nem sok idő jutott. Pénteken hazafelé tartva jött az ihlet és a vágy a Túró Rudi tortára. Ezt a receptet már egyszer elkészítettem, akkor nagy sikere volt. Most újra megkívántam, és ez egy viszonylag gyors recept, a töltött palacsinta elkészítésével remekül összehangolható. A recept NoSalty-ról, Mignon szakácstól származik.
http://www.nosalty.hu/recept/turo-rudi-torta

Túró Rudi torta
Tészta:
  • 2 tojás
  • 6 dkg cukor
  • 6 dkg liszt
  • 1 dkg kakaó
  • 1 kk sütőpor
A sütőt 175°C-ra előmelegítjük. A tojásokat a cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a lisztet, a kakaót és a sütőport, óvatosan elkeverjük. Egy kivajazott, lisztezett tortaformába öntjük (24 cm-es átmérőjű). 10-12 perc alatt megsütjük. A lapot kihűtjük. ezalatt elkészítsük a töltött palacsintát

Töltelék:
  • 50 dkg túró
  • 2,5 dl tejszín
  • 1 dl tejföl
  • 20 dkg porcukor
  • 1 ek zselatin
  • 1 vanília
  • 1 citrom héja
  • 1 ek citromlé
A zselatint feloldjuk 1 dl vízben, elkeverjük, majd kis lángon addig főzzük  és kevergetjük, amíg feloldódik. A porcukrot simára keverjük 2-3 ek forró vízzel, majd hozzáadjuk a túrót, a tejfölt, az 1 citrom reszelt héját, a citromlevet, a vanília kikapart magját és a feloldott zselatint. A tejszínt felverjük, és ezt is a túrós keverékhez adjuk. Simára keverjük és ráöntjük a lapra. A torta tetejét megszórjuk kakaóval és egy éjszakára hűtőbe rakjuk.
+ tipp: Mielőtt a túrós krémet ráöntenénk a lapra, kenjük meg azt házi sárgabaracklekvárral.
Jó étvágyat!