A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sajt. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sajt. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. február 17., szerda

Gyors vacsi körtével és camembert-tel

Túléltétek a Valentin-napot, és a kacsa sültet? :) Ma egy kis könnyedebb fogást hoztam, egy gyors salátát, ami nagyon hamar kész van, isteni finom, ráadásul ez nem egy teljesen hideg saláta, így talán a komfortérzetünk is jobb lesz tőle. Fontos a jó minőségű alapanyagok kiválasztása, mert így lesz igazi ízbomba a saláta.

Körtés camembert-es saláta
  • 1 csomag rukkola
  • 1 nagy körte
  • 1 camembert
  • 1 kanál balzsamecet
  • kicsi bazsalikomos olivaolaj
A körtével kezdjük, cikkekre vágjuk (nyolcadoljuk), majd forró serpenyőben a balzsamecettel pár percig pároljuk, maximum 10 percig. Közben megmossuk a rukkolát, felszeleteljük a sajtot. Egy nagy tálba tesszük őket, mehet utánuk a körte. Csurgatunk rá egy kis bazsalikommal ízesített olivaolajat, összekeverjük és ehetünk is.
Aki akar süthet hozzá még egy kis kacsamellet, az is passzol hozzá. :))

2016. február 10., szerda

Rosé kacsamell burgonya gratin-nel

Újra itt vagyok. Picit eltűntem, pedig az ősszel már azt ígértem, hogy jövök és hozom a finomabbnál finomabb recepteket. Aztán az élet közbeszólt. Itt most nem részletezném mi történt, arról majd máskor egy másik fórumon, a lényeg, hogy itt vagyok, és hoztam néhány finomságot is.
Így a Valentin nap előtti utolsó pillanatokra hoztam egy tökéletes vacsora ötletet, aki valami nem hétköznapi dologgal akarja elvarázsolni kedvesét. A kacsamell az utóbbi években lett újra nagyon felkapott, és mivel valószínű, hogy ez nem kerül hétköznapokon a konyhaasztalra, ezért különleges alkalmakra egyszerűen adja magát. A kacsamell sütése egyáltalán nem nagy ördöngösség, és a köret, a gratin is egyszerű feladat. Nagy tál helyett én 9 cm átmérőjű szufléformában készítettem, így a tálalás is különlegesebb.

Valentin napi menü:
Rosé kacsamell burgonya gratin-nel 
(2 személyre)

  • 2 szelet kacsamell
  •  bors, rozmaring
  • 4-5 nagyobb burgonya
  • 0,5 dl tej
  • 1 dl tejszín
  • 1 dkg vaj
  • 5 dkg reszelt sajt (legjobb a gruyére)
  • só, bors, szerecsendió
A kacsamell bőrös felét beirdaljuk, vigyázunk, hogy a húsba ne vágjunk bele. Majd beledörzsöljük a borsot és a rozmaringot. Egy órát pihentetjük. Folytassuk a körettel: a burgonyát meghámozzuk, és vékony karikákra szeljük. Minél vékonyabb annál jobb, közben a tejben és a tejszínben felolvasztjuk a vajat, és beletesszük a fűszerekt, ízlés szerint sót, borsot és egy kis szerecsendiót. A kis szufléformákat vékonyan kikenjük olajjal, majd egymásra rétegezve rakjuk a krumplikarikákat, amit leöntünk a tejszínes vajas keverékkel, a tetejét megszórjuk a sajttal.
200 fokra előmelegített sütőbe toljuk, és 45 perc alatt megsütjük.
A kacsamell sütését érdemes úgy időzíteni, hogy összhangabn legyen a gratin-nel, vagyis ahogy az kész van, menjen a kacsa a sütőbe. A husit egy teflon serpenyőben bőrös felével lefelé sütni kezdjük, egy fedővel picit le is nyomhatjuk. Zsiradék nem kell alá, mert sütés közben kiadja magából a zsírt. Oldalanként 3 percet adunk neki, miután mindkét felén megvolt a 3 perc, sütőbe toljuk és 10 percig sütjük, ha picit jobban átsütve szeretjük legyen 13 perc (de ne több :)). Miután kivettük a sütőből ugyanennyi ideig pihentetjük, hogy a hús szaftos maradjon. Végül csíkokra vágva tálaljuk a gratin-nel.






És nincs igazi Valentin napi menü desszert nélkül! Ennek a fogásnak méltó kísérője és zárása a mousse au chocolat.

2015. november 25., szerda

Croque monsieur, a francia gyorskaja

Íme, az élő példa, hogy a gyorskaja lehet stílusos is. Mert a franciák még ezt is így csinálják, kifinomult, igazi ínyenc fogás. A franciák közkedvelt melegszendvicse szinte minden utca sarkon kapható (mármint náluk), a bistrok egyik népszerű fogása, ami otthon is könnyen elkészíthető. Hallom már a szkeptikusokat, hogy minek túl bonyolítani az egyszerű sonkás-sajtos melegszendvicset, de kérem szépen ez nem egy egyszerű sonkás-sajtos melegszendvics, hanem ez A melegszendvics.
Első, írásban történő felbukkanásai a 20.század elejére tehetőek, de valószínűsíthető, hogy már korábban is ismert volt. Neve a  croquer igéből (jelentése: ropogtatni, harapni) és az ismert monsieur megszólítás kapcsolatából áll, kiejtése krók mösziő. Kalapos változata a croque madame, vagyis a tetején tükörtojással tálalt szendvics, nevét a 10-es, 20-as évekbeli kalapdivat ihlette. Ezekenkívül még számos változata elterjedt, de ezek a méltán világhírűek.

Croque monsieur 

  • 8 szelet kenyér, kb.1 cm vastagságúak legyenek
  • 4 (vagy 8) szelet sonka
  • 4 (vagy 8) szelet emmental, esetleg gruyére sajt
  • 1 ek vaj
  • 1 ek liszt
  • 2,5 dl tej
  • 1 tk dijoni mustár
  • 1 tojássárgája
  • só, bors, szerecsendió
  • vaj
A croque monsieur-t croque monsieur-vé a besamel teszi, úgyhogy kapjuk elő a fazekat, gyújtsuk be a tűzhelyet, olvasszuk meg a vajat, szórjuk rá a lisztet, kis pirítás után felöntjük a tejjel, és állandó keverés mellett csomómentesre főzzük. Sóval, borssal és egy csipet szerecsendióval ízesítjük, a mustárral és a tojássárgájával dúsítjuk. Fogjuk a kenyerek felét, megkenjük a mártással, rárakjuk a sonkát és a sajtot, megint jöhet egy kis mártás, és a kenyerek másik fele. A sonkát és a sajtot természetesen duplán is rakhatjuk. Fogunk egy olyan serpenyőt, amit berakhatunk a sütőbe. Megolvasztunk benne egy adag vajat, és a szendvicsünk mindkét felét aranybarnára sütjük. A tetejére teszünk egy kis besamelt és sajtot, és a sütőben rápirítjuk. Azonnal fogyasztjuk.

figyeljétek, hogy összeolvad a sajt és a besamel....



2015. július 17., péntek

Sajtos cukkinis csirkemell

Pár nappal ezelőtt a cukkinis spagetti receptjénél említettem, hogy ez volt az egyik ebédünk. Kezdek nagyon kreatív lenni, ami a cukkini felhasználást illeti. :)
Szóval, egy könnyű, viszonylag gyors nyári ebéd, nem kell órákig a tűzhely mellett állni és a sütőt sem kell bekapcsolni. Mondjuk engem ez nem szokott zavarni, én negyven fokban is képes vagyok pl. pizzát sütni, ha éppen arra van gusztusom. :)

Sajtos cukkinis csirkemell
  • 1 csirkemell
  • 1 közepes cukkini
  • 1 tömlős sajt (100 grammos)
  • 1 dl tejszín
  • só, bors, bazsalikom
A cukkinit és a húst felkockázzuk. A húst kevés olajon fehéredésig pirítjuk, majd hozzáadjuk a cukkinit. Úgy 5 percig még így tovább pároljuk, majd öntünk alá egy fél pohárnyi vizet. Amíg ez elpárolog, a husi szépen megpuhul, közben sózzuk, borsozzuk. Ha elpárolgott az összes víz, hozzáadjuk a sajtot, az szétolvad rajta, majd felöntjük a tejszínnel, és összeforraljuk. A felaprított bazsalikomot a végén adjuk hozzá. Rizzsel tálaljuk.


2015. június 19., péntek

Cukkini felfújt River Cottage-ból

Ismeritek a River Cottage sorozatokat? Nekem nagy kedvenceim, és szerencsére a youtube-on jó pár évad megnézhető. Hugh filozófiájával egyetértek, noha azt be kell látni, hogy nem mindenki teheti meg, hogy leköltözzön vidékre, és saját maga termelje meg a napi betevőjét. Néhány jó tanács azonban könnyen alkalmazható bárki számára, mint például, a hazai termékek előnyben részesítése, a környékünkön élő termelők háztáji termékeinek vásárlása, és hasonlók.
A mai receptet is az egyik epizódban láttam. Lassan beindul a cukkini szezon, és ha az egyszer elkezdődik, akkor pár hétig cukkini dömping van. Ezt a felfújtat még párszor el fogom készíteni... :)

Cukkini felfújt
  • 1 közepes cukkini, vagy 2 kisebb, úgy 15 cm-es
  • 2 tojás
  • 3 dkg vaj
  • 7 dkg liszt
  • 2,5 dl tej
  • 8 dkg sajt reszelve
  • só, fehér bors
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A cukkiniket felkockázzuk, és kevés olivaolajon megpároljuk. A vajat felolvasztjuk, rászórjuk a lisztet, kissé megpirítjuk, majd felöntjük a tejjel. Állandó keverés mellett sűrűre főzzük, és ezzel kész a besamel mártás. A sajt felét a mártáshoz adjuk, két tojássárgája kíséretében, sózzuk, borsozzuk. A megpárolt cukkiniket is hozzáadjuk. A tojásfehérjéket kemény habbá verjük, és óvatosan a masszához keverjük. A szuflé formákat vékonyan kikenjük vajjal, és a formákat háromnegyedig töltjük. Tetejüket megszórjuk reszlt sajttal, végül fél óra alatt megsütjük.
Azonnal elfogyasztjuk. Az itt leírt mennyiség 5 darab 9 cm átmérőjű szufléformához volt elég.
Jó étvágyat!


nagyon gusztusosak a tetejükön megpirult sajttal

2015. június 9., kedd

Könnyű ebéd, vagy vacsora, vagy aminek jól esik

Egy gyors és egyszerű tippet hoztam Nektek. A nagy melegben sokan nem kívánják a nehéz, meleg ételeket. Ilyenkor jó alternatívaként szolgálhat egy finom kis saláta. Az itt bemutatott recept csak egy verzió, a hozzávalók kombinálásának csak a fantáziánk és az ízlésünk szabhat határt. Az ilyen saláta ráadásul jó maradékmentő is lehet!

Maradékmentő saláta

  • előző napról magmaradt grillezett csirkemell (természetesen frissen is elkészíthető :) )
  • nálam ezen a képen kínai kel (de nagyon szeretem jégsalátával, vagy fodros társával, a lollo rossoval)
  • 2 paradicsom
  • 8 dkg kemény sajt
  • 2 főtt tojás
  • balzsamecet, olivaolaj
A csirkemellet csíkokra vágjuk, a salátát is méretre daraboljuk (ahogyan szeretnénk). A paradicsomot és a sajtot felkockázzuk, a tojással is így járunk el. Egy nagy tálban összekeverjük őket, megsózzuk. Elkészítjük az öntetet: 1:3 arányban keverjük a balzsamecetet és az olivaolajat, nekem kanál a "mértékegységem." Friss fűszereket is használjunk, nagyon feldobják a salátát. Ha nem áll rendelkezésünkre, akkor valamilyen ízesített, pl. bazsalikomos olivaolajjal is ugyanaz a hatás érhető el.


2015. május 30., szombat

Lasagne bolognese

A nagy klasszikus. Ódákat lehetne zengeni róla. A lasagne bolognai mártással. Ha különleges vendéget várok, általában ezzel szoktam meglepni. Eddig még senki nem panaszkodott. Nem is ismerek olyan embert, aki nem szeretné.
A tésztalapok között megbúvó paradicsomos húsragu, a krémes besamel és a tetején megpirult parmezán...hmmm.
Nem utolsó sorban a gyerkőcök is nagyon szeretik. De nem szaporítom tovább a szót, jöjjön a recept.

Lasagne bolognese

  • 16 lap lasagne
  • 50 dkg darált marhahús
  • 1 l paradicsompüré/lé
  • 2 ek olivaolaj
  • 1 kisebb sárgarépa
  • 1 szár zeller
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 2 dl vörösbor
  • só, bors, bazsalikom, oregánó, kakukkfű, babérlevél
  • 0,5 dkg vaj
  • 3-4 ek liszt
  • 6 dl tej
  • szerecsendió
  • sok sajt, parmezán és úgy 5-10 dkg
A húsos raguval kezdjük: a zöldségeket megtisztítjuk, és apróra feldaraboljuk. Én ezt egy kis konyhai aprítógép segítségével szoktam megoldani.  Az olivaolajat felhevítjük, a zöldséget megdinszteljük, majd hozzáadjuk a darált húst, fehéredésig pirítjuk. Felöntjük a borral és a paradicsommal. Fűszerezzük ízlés szerint. Ha szárított fűszereket használunk, akkor most belerakhatjuk, azonban ha frisseket, akkor csak a főzés legvégén, hogy a fűszerek ne veszítsék el az aromájukat! Addig főzzük, míg a hűs meg nem puhul, ez körülbelül 45 percet vesz igénybe.
Előmelegítjük a sütőt 180°C-ra. Elkészítjük a besamel mártást: a vajat felolvasztjuk, rászórjuk a lisztet, kissé megpirítjuk, majd felöntjük a tejjel. Állandó kevergetés mellett addig főzzük, míg besűrűsödik. Közben ízesítjük sóval, borssal és szerecsendióval.
A tepsinket vékonyan kikenjük olivaolajjal. Az alján szétkenünk egy kis besamelt, erre helyezünk 4 lasagne lapot, majd a húsos ragu egyharmada következik. Erre megint egy kis besamel kerül, majd újabb tésztaréteg. Folytatjuk: ragu, besamel, tészta, ragu, besamel, tészta, és egy újabb utolsó réteg besamel. Megszórjuk jó sok parmezánnal, és az előmelegített sütőben 35 perc alatt megsütjük, a sajt jól piruljon meg rajta.
Tálalás előtt nem árt egy keveset pihentetni, így szebben lehet majd szeletelni.
Jó étvágyat!




2015. március 12., csütörtök

Parmezános keksz

Ma megint egy gyors bejegyzéssel készültem. Egy finom kis ropogtatnivalót hoztam, ami ideális filmekhez vagy meccsnézéshez, vagy olvasás közben ropogtatni vagy egy bögre forró tea mellett az ablakon kifelé bámulva majszolni...
A recept a Két duci Hölgytől, Clarissától és Jennifertől származik.

Parmezános keksz

  • 11,5 dkg finomliszt
  • 11,5 dkg vaj
  • 11,5 dkg parmezán (esetleg más karakteres sajt)
  • 1 tojássárgája
  • nagy csipet só
  • fűszerek, 1 mk, mint pl. paprika, zellersó, bazsalikom, amit szeretnénk és persze az elmaradhatatlan bors
A lisztet, sajtot és a fűszereket tegyük egy tálba, reszeljük hozzá a vajat. A vaj legyen hideg, a reszelés csak úgy fog menni :)). Adjuk hozzá a tojássárgáját, gyúrjuk össze a hozzávalókat. A tésztát rúd alakúvá sodorjuk, célszerű 1 órára a hűtőbe tenni, de a türelmetlenek, mint én már úgy fél óra után kivehetik és folytathatják a munkát. Közben melegítsük elő a sütőt 180°C-ra, a tepsiket béleljük ki sütőpapírral. A tésztarudakat vékonyan felszeleteljük, a tepsire rakjuk és 14-15 perc alatt aranyszínűre sütjük őket.
Jó ropogtatást!


2015. március 4., szerda

Őfelsége, a Pizza

Már említettem, hogy az olasz konyha nagy szerelmem. A mediterrán ízvilág, a fűszerek, mint a bazsalikom, az oregánó. a kakukkfű, a rozmaring, a fokhagyma, a paradicsom, a sajtok...közel állnak a szívemhez. Ráadásul az olasz fogások nagyrésze, vagy legalábbis a tipikus fogások, nagyon könnyen és gyorsan elkészíthetők. Összedobunk pár alapanyagot, közben megfőzzük al dentére a tésztát, összekeverjük és kész is van egy isteni finom tésztás fogás.
Az olasz konyha ebben a könnyedségében és egyszerűségében valahol ellentétben áll a francia konyhával, ami szintén szemvedélyem. Mégis a kettő jól megfér egymás mellett a konyhámban és a szívemben. :))
Ha olasz konyha, akkor...PIZZA!!!!!!!!!! Az alap, a leghíresebb exportjuk. Itáliában már régóta fogyasztották a mindenféle feltéttel megpakolt lepénykenyeret. A modern pizza, amit ma is ismerünk a 19. században vonult be a gasztronómia történelembe. Nápolyban készítették I.Umberto és felesége, Margherita királyné tiszteletére. A pizza az olasz nemzeti színekben pompázott: piros paradicsomszósz, zöld bazsalikom és fehér mozzarella. A nevét a királynéről kapta és ma is büszkén viseli ez a változat. Azóta rengetegféle változat terjedt el, népszerűségén nem kell csodálkozni. Létezik egyáltalán olyan ember, aki nem szereti? Szerintem nem! :))
Otthon is elkészíthető egy igazi vékonytésztás, paradicsomszószos pizza. Tudom, hogy sok recept van már fent a neten, de megosztom én is az enyémet.

Pizzatészta
  • 50 dkg finomliszt
  • 3 dl langyos víz
  • 1 kocka élesztő (45 gramm)
  • 1 kk só
  • 1 kk cukor
  • 3 ek olívaolaj
Az élesztőt felfuttatjuk a langyos vízben, amibe belekevertük a cukrot. A hozzávalókat összekeverjük, dagasztjuk, gyúrjuk, míg sima tésztát nem kapunk. Hagyjuk a duplájára kelni.
Ezalatt elkészíthetjük a paradicsomszószt.

a megkelt tészta


Paradicsomszósz

  • 1 doboz hámozott paradicsomkonzerv
  • 1-2 gerezd fokhagyma
  • kevés olívaolaj
  • fűszerek: só, bors, bazsalikom, oregánó, kakukkfű
A fokhagymát átnyomjuk a fokhagymanyomón, és kevés olívaolajon illatosra pirítjuk. Majd ráöntjük a paradicsomot. Ízlés szerint fűszerezzük, 15-20 percig főzzük. Majd botmixerrel pürésítjük.

a paradicsomszósz

készülnek a pizzák


Ha megkelt a tésztánk, 3 részre osztjuk. Kinyújtjuk, én nem szoktam pontos kör alakúra, csak ahogy sikerül. Így rusztikusabb. A pizzákat megkenjük a paradicsomszósszal és kedvünk (és ízlésünk szerint) rápakoljuk a feltétet, mint pl. sonka, gomba, zöldségek, tonhal és az elmaradhatatlan sajt.
A pizzasütés titka, hogy a pizzát minél magasabb hőfokon a lehető legrövidebb idő alatt kell megsütni. Természetesen az igazi a kemencében való sütés lenne, de kényszer  megoldásként a sütő is megteszi. Az enyém maximális hőmérséklete 250°C, a pizzákat a már jó forró sütőbe rakom be, ahol 12-14 perc alatt készre sülnek. Innentől kezdve nincs más dolgunk, mint kinyitni egy üveg bort és élvezni az életet!

zöldséges pizza, rajta: paradicsomszósz, brokkoli, gomba, koktélparadicsom, sárga kaliforniai paprika, kukorica, lilahagyma, sajt

a klasszikus sonka-goma-kukorica

quattro formaggi, vagyis négysajtos

2015. február 28., szombat

Hétvég(r)e!!!

Kicsit eltűntem, összejöttek a dolgok mostanában, el kellett rendeznem a dolgaimat. Sikerült mindent megoldanom, úgyhogy tegnap végre beszabadulhattam a konyhába, és kedvem szerint kiélhettem minden alkotási vágyam. Ennek eredménye egy főétel és desszert, következzenek a receptek.
A maradék felhasználás híve vagyok. Nálunk se szokott elfogyni minden, és őszintén bevallom, hogy nem szívesen dobok ki ételt a szemétbe. Amit tudok újra felhasználok-és egy új étel születik. :)
Csütörtökről maradt egy kevés palacsintánk. A palacsinta eredetileg a hagyományos fogyasztásra készült, vagyis édesen, lekvárral, kakaóval. Másnap viszont én inkább valami sósat kívántam, és így megszületett a sós töltött palacsinta ötlete. Szerencsére mi a palacsinta alaptésztát "semleges" ízűre, vagyis nem édesre készítjük.

Gombás töltött palacsinta
  • 7 palacsinta
  • 25 dkg friss csiperke, vagy egy konzerv gomba
  • 5-6 szelet sonka
  • 15 dkg reszelt sajt
  • 4-5 dkg vaj
  • 2,5 dl tej
  • 2,5 ek liszt
  • fűszerek: só, bors, kakukkfú, szerecsendió, fokhagyma
A sütőt előmelegítjük 180 °C-ra. A gombát megtisztítjuk, felszeleteljük. Egy gerezd fokhagymát átnyomunk a fokhagymanyomón. Kevés olajon addig pirítjuk, míg illatozni nem kezd, ezután hozzáadjuk a gombát. Körülbelül 25 percig pároljuk, félidőben hozzádobjuk a csíkokra vágott sonkát. Fűszerezzük: megborsozzuk, ízlés szerint megszórjuk kakukkfűvel (én sokat teszek bele, mert nagyon szeretem :)). Csak a végén sózom. Elkészítjük a besamel mártás. A besamel, vagyis a fehér mártás, a francia konyha egyik alapmártása, sok más mártás alapját képezi. A mártáshoz a vajat felolvasztjuk, egy kissé megpirítjuk rajta a lisztet, majd felöntjük a tejjel. Sok vita folyik arról, hogy hideg vagy meleg tejet kell-e használni. Tapasztalataim szerint hideg tejjel is működik, nem lesz tőle csomós a mártás. A mártást állandó keverés mellett besűrítjük, a végén sózzuk, borsozzuk, megbolondítjuk csipet szerecsendióval. Mivel én sajtmártást akartam, ezért 10 dkg sajtot is hozzákevertem a végén. A mártás 3/4-ét a gombához kevertem. Megtöltjük a palacsintákat: a palacsinta közepére halmozunk egy kevés gombás tölteléket, mindegyik oldalát a közepére hajtjuk, így egy téglalapot kapunk. A megtöltött palacsintákat egy kivajazott sütőformába rakjuk, ráöntjük a maradék mártást és megszórjuk sok-sok sajttal. A sütőben körülbelül 25-30 perc alatt aranybarnára sütjük. Ajánlott rögtön elfogyasztani, frissen a legjobb. ;)



2015. február 1., vasárnap

A tökéletes házasság, főszerepben a sajt és a brokkoli

Sajt(ok) és brokkoli...az egyik legjobb párosítás. Ez egy nagyon egyszerű és könnyen elkészíthető egytálétel. Ráadásul hamar kész is van és eszméletlenül finom is. A brokkoli az egyik kedvenc zöldségem, sok mindenhez felhasználom. Szoktam belőle készíteni krémlevest, brokkolis-sonkás tésztát, pasta primaverat, brokkolis rizottót, quiche-t, húsok mellé köretet és sajtos brokkolit.
A brokkoli nagyon egészséges, sok vitamint, béta-karotint és folsavat tartalmaz. Már az ókori rómaiak is ismerték és fogyasztották. Ezen nem csodálkozom, mert nagyon finom. :))
A recept másik fontos összetevője a sajt. Sokféle sajt, minél több-annál jobb. A különféle sajtok is  a kedvenceim közé tartoznak, jöhetnek a kemény sajtok, goudák, parmezánok, krémsajtok, mascarponék,  kéksajtok, gorgonzolák, brie-k, camembert-ek, mozzarellák...hogy csak egy pár fajtát említsek. Ebből a szempontból ez a recept nem is lehetne jobb, sokak kedvenceit házasítja össze.

Csőben sült sajtos brokkoli

  • kb. fél kiló brokkoli
  • 1,8 dl tejszín
  • sajtok (például 10 dkg kemény sajt + 5 dkg kéksajt, vagy kemény sajt + 2-3 kanál krémsajt, vagy mindez vegyítve és különböző módon kombinálva,) + 5 dkg vagy több a tetejére
  •  só
  • csipetnyi bors és szerecsendió
A brokkolit rózsáira szedjük és sós vízben megfőzzük. Nem kell annyira, hogy szétessen, legyen puha, de tartsa meg a formáját. Ha megfőtt leszűrjük, és előmelegítjük a sütőt 200 °C-ra. Elkészítjük a mártást: a tejszínt felforraljuk, ha forr, belekeverjük a sajtokat és fűszerezzük. A brokkolit kivajazott hőálló tálba öntjük, és ráöntjük a mártást. A tetejét megszórjuk jó sok sajttal, és addig sütjük amíg a teteje aranybarna nem lesz. Miután kivettük, egy kicsit várunk vele, és nincs más hátra, mint...jó étvágyat!
Amint a képen is látjátok nem csak egy nagy tálban lehet csinálni, adagonként szuflé formákban is elkészíthető.