A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csoki. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csoki. Összes bejegyzés megjelenítése

2019. november 23., szombat

Moszkauer (Süti kihívás V.)

Félidő! Kihívásom feléhez érkeztem, és ez egyben azt is jelenti, hogy vészesen közeleg a karácsony. Jövő hét vasárnap már meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún, és aki nem akarja az utolsó pillanatra hagyni a karácsonyi menü tervezését, az jobb ha már most elkezdi gondolatban összeszedni a fogásokat. Természetesen ezt sem kell túlbonyolítani, nem kell 20-féle ételnek és sütinek lennie az asztalon, inkább 1-2 jól bevált családi kedvencet érdemes készíteni. A tervezéssel és a jó ütemezéssel megspórolt időt pedig a családunkra és a szeretteinkre fordíthatjuk, az ünnep úgy is attól szép, ha együtt vagyunk. :)
Az eheti recept klasszikus karácsonyi desszert, ami ajándéknak is kiváló, és egy picit előbb elkészíthető, jól záródó dobozban elvan egy ideig (már ahol kibír annyit, nálam ugyanis esély nincs hosszabb tárolási időre :)).

Moszkauer





Hozzávalók:

  • 100 g dió
  • 50 g kandírozott narancshéj
  • 50 g vaj
  • 50 ml tejszín
  • 50 g cukor
  • 30 g finomliszt
  • + a mázhoz 100 g csoki és 1-2 kanál étolaj vagy kókuszolaj
A sütőt előmelegítjük 175 °C-ra, a tepsinket kibéleljük sütő papírral. A diót durvára, darabosra daráljuk, a kandírozott narancshéjat apróra felkockázzuk. A vajat, tejszínt és a cukrot összeolvasztjuk és felforraljuk, majd lehúzzuk a tűzről és hozzákeverjük a többi hozzávalót. Homogén masszát kapunk, amiből egy kanál segítségével kis kupacokat rakunk a tepsire. Kissé lelapítjuk őket, ebből a mennyiségből kb. 20 darab lesz. Nem  kell túl szorosan, egy icipicit szétterülnek majd. 10 perc alatt megsütjük, de inkább figyeljünk rá, mert akinek erősebb sütője van (mint pl. nekem), annak már 8 perc alatt elkészülhetnek.
A tepsin hagyva megvárjuk míg teljesen kihűlnek. A mázhoz gőz fölött megolvasztjuk a csokit az olajjal, majd ha kész, akkor a moszkauerek alját belemártjuk a csokiba. Csokis oldalukkal felfelé visszarakjuk a tepsire és megvárjuk, míg megdermed rajta a csoki.

Ti várjátok már a karácsonyt? :)

2019. november 10., vasárnap

Mousse au chocolat (Süti kihívás III.)

Az eheti desszert nem újdonság, a receptje már szerepel a blogon.
2015 februárjában ezeket  a sorokat írtam hozzá:

A mai bejegyzés függőséget okoz. Annak, aki még véletlenül nem lenne az. Mert sokan vagyunk mi,  már menthetetlenek. A függőség oka: csokoládé.
Ha röviden jellemezni kéne magam, csak annyit mondanék, olyan vagyok mint Gombóc Artúr. :)) A csoki nekem jöhet bárhol, bármikor, bármilyen mennyiségben. Emlékeim szerint ez azóta így van, mióta világ a világ. Körülbelül ovis korom óta, minden évben csokis tortám van. Mindig csokis fagyit eszem (a többi mellett, mert nyalok más ízeket is, de csokis mindig van a gombócok között). És rengeteg csokit eszem.
Ezt az imádatot ötvözzük egy másik imádattal: a francia konyhával. Két nagy kedvenc "konyhám" van, az olasz és a francia. Az előbbiről még lesz szó, azt garantálom. De most beszéljünk a franciáról. A francia konyha. Hirtelen nem is tudom, miért is magyarázzam tovább. A francia konyha a gasztronómia fellegvára, alfája és omegája, az Alap. A kifinomultság, az elegencia, az ízek harmóniája a zsenialitás megnyilvánulásai.
Most ezzel a kis desszerttel tisztelgek a Mesterek előtt.

(http://mennyeifalatok.blogspot.com/2015/02/vigyazat.html)

Lássuk, hogy így 4 év alatt mi változott:
- még mindig csokifüggő vagyok
- továbbra is csokis vonalon mozog a szülinapi tortám (az idei egy csokis-nutellás sajttorta volt)
- imádom a csokis fagyit, de a vanília is egyre inkább dominál
- a francia konyha továbbra is nagy szerelem. :))

Vannak dolgok, amiken kár lenne változtatni. Így a mai recepttel továbbra is a Mesterek, az aztékok, és mindenki előtt, akik bármilyen formában hozzájárultak a csokoládéhoz, tisztelgek.





Mousse au chocolat (2 nagy, vagy négy kisebb adag)
  • 15 dkg étcsokoládé, min. 60%-os
  • 2,25 dkg vaj
  • 2 nagy tojás
  • 2 ek porcukor
  • 120 ml tejszín
  • negyed vanília kikapart magja
A csokit és a vajat gőz fölött felolvasztjuk, vagyis egy nagyobb edényben vizet forralunk. Erre helyezünk egy másik edényt, vigyázva arra, hogy az edény alja ne érjen bele a vízbe. Ebben a felső edényben olvasztjuk össze a felkockázott vajat és csokit. A tojássárgájákat 1 evőkanál porcukorral alaposan elkeverjük, és gőz fölött kézi robotgéppel fehéredésig verjük. A tojásos keveréket folyamatos keverés mellett hozzákeverjük a csoki masszához. A tojásfehérjéket egy kanál porcukorral kemény habbá verjük, adagonként óvatosan a csokihoz keverjük. A tejszínt a vaníliával felverjük, és ezt is a masszához adjuk. Itt most választhatunk: vagy egy nagy tálba rakjuk és innen adagoljuk kanalanként, vagy kis tálkákba, csészékbe rakjuk. Minimum 2 órára hűtőbe rakjuk. Ez a legnehezebb része, a várakozás. Higgyétek el, megéri....

Ízlésünk szerint tovább bolondíthatjuk egy kis naranccsal, chilivel, fahéjjal, konyakkal.. :) Nálam most az original verzió készült, kis tejszínhabbal a tetején.





2016. február 22., hétfő

Banános csokitorta

Ismeritek azt az érzést, amikor az egész heti munka után lefáradva, hatalmas ujjongással köszöntitek magatokban a péntek estét, mert vár rátok a.... torta sütés. :) Nővérem kérésére kellett készítenem egy szülinapi tortát, az elkészítéséhez teljesen szabad kezet kaptam, testvérkém gyakorlatilag rám bízta a torta ízvilágának kiválasztását. Egy klasszikus csoki-banán kombináció mellett döntöttem. Ennél a sütinél nemcsak az ízkombináció klasszikus, hanem a csokoládékrém is. Igazi főzött krém, tojásból, kakaóból, csokiból és vajból. Ez az igazi. Gyerekkorom szülinapjai jutnak róla eszembe, mama sütött mindig nekem csokistortát ilyen főzött krémmel. Ehhez semmilyen pudingos krém nem fogható.
Banánnal párosítva is remek, higgyétek el, egyszer csináltok ilyen krémet, azután mindig így fogjátok.
Azt itt leírt mennyiség ey 28 cm-es átmérőjű tortaformához elegendő.

Banános csokitorta

Tészta (egyenként sütve, 3 ilyen kell):
  • 5 tojás
  • 5 ek porcukor
  • 3,5 ek liszt
  • 1,5 ek banános pudingpor
  • fél csomag sütőpor
  • csipet só
A sütőt előmelegítjük 200 fokra, a formát is előkészítjük kibéleljük sütőpapírral vagy kivajazzuk-lisztezzük. A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjékből a sóval kemény habot verünk. Hozzáadagoljuk a tojások sárgáját, majd a porcukrot, óvatos mozdulatokkal beleforgatjuk a lisztet, a pudingport és a sütőport. Kb. 15 perc alatt készre sütjük. A lapokat kihűtjük.

Krém
  • 8 tojás
  • 20 dkg étcsokoládé
  • 6-7 ek kakaó
  • 40 dkg cukor
  • 50 dkg vaj
  • továbbá 4-5 banán
A tojásokat jól elkeverjük a cukorral és a kakaóval, gőz fölött főzni kezdjük. Ha már kezd melegedni, hozzáadjuk a felkockázott csokit. Addig főzzük míg egy picit sötétebb nem lesz, és nem kezd el finoman illatozni - ez úgy 10-15 percet fog igénybe venni. Ne ijedjünk meg, ez nem lesz olyan sűrű, mint a puding, legalábbis addig, míg ki nem hűlt. Mindenképp hűtsük le szobahőmérsékletűre, a vaj is olyan legyen. Keverjük jó habosra, majd adjuk hozzá a tojásos keveréket. Egy szép és finom csokikrémet kapunk.
A banánokat karikázzuk fel. Az egyik lapot kenjük meg fele annyi krémmel, mint amennyit egy lapra szánnánk. Rendezzük el rajta a banánkarikák felét, majd egy újabb krémréteg kerül felé. (Ezért mondtam, hogy a krémet felezzük meg, közé megy a banán.) Rárakjuk a második lapot, majd a krémes banános pontot megismételjük. Legfelülre egy lap kerül. A krémből bőven marad díszítésre, amit mindenkire rábízok. Én a tetejére hamis csokimázat tettem: porcukor és kakaó keverékét folyékonnyá tettem egy kevés meleg víz segítségével, nem kell hogy tiszta folyós legyen, inkább mint az olvasztott csoki. Majd a torta oldalát bevontam a maradék krémmel, és habzsákkal habrózsákat nyomtam rá, valamint banános csokit raktam rá.
Éjszakára hagyjuk hűtőben.


2015. november 7., szombat

Gyümölcsös-csokis krémtúró

Itt vagyok, itt vagyok... kicsit eltűntem az utóbbi napokban. Technikai és inspirációs szünetre volt szükségem. :) Ez nem jelenti azt, hogy nem tevénykedtem a konyhámban, a recepteket most is gyűjtöttem és fotóztam, hogy át tudjam Nektek adni a finomságokat, és Ti is kedvetekre főzhessetek. Mindössze az írás szorult háttérbe, de mindenkinek jelentem, hogy tettre kész vagyok, tele energiával, úgyhogy nincs menekvés jöjjenek a receptek! :)
A visszatérődesszert egy villámgyors krémtúró, se perc alatt összedobható még a leghúzósabb nap után is, legalább lesz mivel kényeztetni magunkat.

Gyümölcsös-csokis krémtúró
(2 személyre)
  • 25 dkg túró
  • 2 kanál tejföl vagy görög joghurt
  • 1 kanál porcukor
  • 1 kanál vaníliás cukor
  • fél tábla étcsoki
  • 2 kanál tejszín
  • 1 bő marok gyümölcs (nálam erdeigyümölcs keverék volt)
A túrót a tejföllel és a cukrokkal jól elkeverjük, lehetőleg minél simábbra. A ganache-hoz a csokit megolvasztjuk a tejszínben. Fogunk két szép poharat, mindkettő aljára teszünk 1-1 nagy kanál krémtúrót, arra jöhet a csoki, majd egy kis gyümölcs. Újabb túróréteg, majd csoki és gyümölcs, ezt harmadszor is megismételjük. Ha akarjuk lehűthetjük, de akár rögtön is fogyasztható.


2015. október 21., szerda

Párizsi nosztalgia - éclair au caffe/ au chocolat

Párizs. A világ egyik legszebb városa. Azon szerencsések közé tartozom, akik eltölthettek pár napot a francia fővárosban. Egy életreszóló élmény volt felmenni az Eiffel-toronyba, andalogni a Notre Dame környékén, ámuldozni a Versailles parkjában, belevetni magam a Latin negyed forgatagába...... Párizsban garantáltan nem unatkozik az ember, rengeteg a látnivaló. Számomra azonban az is fontos volt, hogy ne csak a "turistás" Párizst ismerjem meg, szerettem volna megélni egy kicsit a francia életet. Úgyhogy nem is volt kérdés, hogy bizony a látnivalókra szánt időből lecsípek egy kicsit, hogy egy-egy kávéház teraszán üldögéljek és csak figyeljem a várost és az embereket. Közben egy kis kávé, egy kis patisserie, Párizs hangulata magával ragadó. Az a pár nap amit ott tölthettem, rövid idő volt, de annál többet adott. Például az éclair iránti szerelmet. :)
Az éclair fánk egy égetett tésztából (pâte à choux) álló, cukrászkrémmel töltött sütemény. Többféle ízben létezik, legnépszerűbbek a kávés és a csokis. A csokis néha vanília krémmel van töltve, mindössze a tetején lévő ganache alapján mondható csokisnak. A süti elkészítésétől nem kell félni, és a fáradozást megéri. Hihetetlenül finom desszert.
Az égetett tészta a MaiMóni blogról származik (http://maimoni.cafeblog.hu/2015/02/16/profiterol-nem-is-gondolnad-milyen-egyszeru/).

Éclair au caffe/ au chocolat

Pâte à Choux:
  • 6 nagy tojás (vagy 7 kicsi)
  • 3,2 dl víz
  • 16 dkg vaj
  •  20 dkg liszt
  • csipet só
A sütőt előmelegítjük 200 fokra, előkészítjük a nyomózsákot, a sütőpapírral készült tepsiket. A vajat a vízzel és a sóval együtt feltesszük forrni, ha forr, hozzáadagoljuk a lisztet, és addig főzzük míg a tészta egyneművé nem válik, és le nem válik az edény faláról. Levesszük a tűzről, és egyenként belekeverjük a tojásokat. A tésztát a nyomózsákba töltjük, és kb. 8 cm hosszú és 2,5 cm széles rudakat nyomunk belőle. Vizes ujjal letapogatjuk a csúcsos részeket.
Az előmelegített sütőben 25 perc alatt megsütjük a fánkokat. A megtöltésükhöz kétféle módszert alkalmazhatunk, félbe vágjuk őket, vagy az alján, illetve az oldalán kilyukasztjuk, és ott nyomjuk bele a krémet.

Krém:
Ez egy alap vaníliás krém, amit kedvünk és ízlésünk szerint ízesíthetünk csokival és kávéval.
  • 6 tojássárgája
  • 470 g tej
  • 1 vanília rúd
  • 4,5 ek kukoricakeményítő
  • 4 ek vaj
  • a kávéshoz 120 g erős kávé
  • a csokishoz 15 dkg olvasztott, magas kakaó tartalmú étcsoki és 2 kk kakaó
A tejet a vanília kikapart magjával és a rúddal, feltesszük forrni. Kicsit hűlni hagyjuk. Közben a tojássárgájákat a cukorral és a keményítővel habosra keverjük. Előkészítünk egy jeges fürdőt. Hőkiegyenlítés céljából néhány kanál tejet elkeverünk a tojásos-cukros keverékben, majd hozzáöntjük a többi tejet, és feltesszük főni. Amint forrni kezd (és vele együtt sűrűsödni) levesszük a tűzről, és a jeges fürdőbe rakjuk az edényt, pár percig keverjük a krémet, majd hozzáadjuk a vajat. A csokishoz itt keverjük bele az olvasztott csokit és a kakaót. A kávéshoz egy kicsit hagyjuk hűlni a krémet, aztán adjuk hozzá a kávét.
A kihűlt krémmel megtöltjük a fánkokat. A csokis tetejére ganache-t készítünk: 1 dl tejszínben felolvasztun 7 dkg csokit, majd belemártjuk a fánkokat, hagyjuk megszáradni. A kávéshoz 60 g kávét 600 g porcukorral és egy kevés citromlével összeforralunk, hogy egy cukros, ragadós mázat kapjunk. Eljárás ugyanaz, mint a csokisnál. Lehűtjük, és utána álmodozhatunk Párizsról. :)


2015. szeptember 26., szombat

Zebrakocka

Ha egy gyors desszert kell. A legnehezebb ebben a receptben az egy óra várakozás, ami az összeállítást követi. A sütőt sem kell bekapcsolni, csak összerakjuk és kész is. Nagyon finom, kókuszos csokis sütike, intenzív ízekkel, olyannyira kapós, hogy fotót is csak úgy sikerült összehoznom róla, hogy gyorsan lekaptam míg a tepsiben sorakoznak és várnak, ugyanis amit kiraktam a tányérra a fotózáshoz, hirtelen eltűnt. :) Vajon hová?

Zebrakocka

Csokis lapok:
  • 50 dkg darált keksz
  • 5 ek kakaó
  • 4 ek baracklekvár (legjobb a házi)
  • 2 ek rum vagy amarettó
  • 5 dkg puha vaj
  • 5 ek porcukor
  • 1,5-2 dl tej
Kókuszos krém:
  • 6 dl tej
  • 3 ek finomliszt
  • 3 ek keményítő
  • 8 ek porcukor
  • 1 tk vanília(cukor, kivonat, amink van)
  • 2 ek amarettó vagy kókuszlikőr
  • 20 dkg kókuszreszelék
  •  7 dkg vaj
A krémmel kezdjük: a tejben elkeverjük a lisztet és a keményítőt, valamint a fele kókuszt, és állandó keverés mellett sűrű pudingot főzünk belőle. Ha kész, azonnal elkeverjük benne a krém többi hozzávalóját. Félretesszük kicsit hűlni. A lapokhoz a tej kivételével az összes hozzávalót összegyúrjuk (kemény meló lesz), majd fokozatosan hozzáadagoljuk a tejet. Ez lehet több vagy kevesebb, mint az itt megadott mennyiség. Egy jól gyurható, nyújtható tésztát kell kapnunk. Három részre osztjuk, kisodorjuk. Az első lapot egy kisebb tepsibe rakjuk, rákenjük a kókuszos krém felét, jöhet a következő lap, a krém másik fele, végül az utolsó lap. A tetejére rakhatunk egy kis ganache-t: 10 dkg étcsokit olvasszunk fel fél deci tejszín társaságában, és öntsük a sütire. Egy órára hűtőbe rakjuk, és utána azonnal neki esünk. :)


2015. február 15., vasárnap

Vigyázat!!!

A mai bejegyzés függőséget okoz. Annak, aki még véletlenül nem lenne az. Mert sokan vagyunk mi,  már menthetetlenek. A függőség oka: csokoládé.
Ha röviden jellemezni kéne magam, csak annyit mondanék, olyan vagyok mint Gombóc Artúr. :)) A csoki nekem jöhet bárhol, bármikor, bármilyen mennyiségben. Emlékeim szerint ez azóta így van, mióta világ a világ. Körülbelül ovis korom óta, minden évben csokis tortám van. Mindig csokis fagyit eszem (a többi mellett, mert nyalok más ízeket is, de csokis mindig van a gombócok között). És rengeteg csokit eszem.
Ezt az imádatot ötvözzük egy másik imádattal: a francia konyhával. Két nagy kedvenc "konyhám" van, az olasz és a francia. Az előbbiről még lesz szó, azt garantálom. De most beszéljünk a franciáról. A francia konyha. Hirtelen nem is tudom, miért is magyarázzam tovább. A francia konyha a gasztronómia fellegvára, alfája és omegája, az Alap. A kifinomultság, az elegencia, az ízek harmóniája a zsenialitás megnyilvánulásai.
Most ezzel a kis desszerttel tisztelgek a Mesterek előtt.

Mousse au chocolat (2 nagy, vagy négy kisebb adag)

  • 15 dkg étcsokoládé, min. 60%-os
  • 2,25 dkg vaj
  • 2 nagy tojás
  • 2 ek porcukor
  • 120 ml tejszín
  • negyed vanília kikapart magja
A csokit és a vajat gőz fölött felolvasztjuk, vagyis egy nagyobb edényben vizet forralunk. Erre helyezünk egy másik edényt, vigyázva arra, hogy az edény alja ne érjen bele a vízbe. Ebben a felső edényben olvasztjuk össze a felkockázott vajat és csokit. A tojássárgájákat 1 evőkanál porcukorral alaposan elkeverünk, és gőz fölött kézi robotgéppel fehéredésig verjük. A tojásos keveréket folyamatos keverés mellett hozzákeverjük a csoki masszához. A tojásfehérjéket egy kanál porcukorral keményre verjük, adagonként óvatosan a csokihoz keverjük. A tejszínt a vaníliával felverjük, és ezt is a masszához adjuk. Itt most választhatunk: vagy egy nagy tálba rakjuk és innen adagoljuk kanalanként, vagy kis tálkákba, csészékbe rakjuk. Minimum 2 órára hűtőbe rakjuk. Ez a legnehezebb része, a várakozás. Higgyétek el, megéri....





A recept a Szakácsok könyvéből származik.


2015. február 10., kedd

Az elveszett kenyér

Ahogy ezt a címet leírtam, az jutott eszembe, hogy ez akár egy magyar népmese címe is lehetne. :))
De nem az! Hanem egy csudajó reggeli/tízórai/uzsonna/vacsora. Szerintem mindenki ismeri, még ha nem is ezt a változatot. A mai bejegyzés témája nem más, mint a bundás kenyér. Egy közkedvelt fogás, amin nem csodálkozom. Gyerekek, felnőttek egyaránt szeretik, és nem mellesleg kitűnő maradék kenyér felhasználó recept. Ez most a francia változat. Mindössze annyi az alapvető különbség a mi bundás kenyerünk és francia testvére között, hogy a frère français édes és vajban sül.
Villásreggelihez kitűnő választás! (szombaton Valentin-nap, ha valaki kedveskedni akarna...)

Francia bundás kenyér
(nálam ez egy személyes adag :))

  • 4 szelet toast kenyér
  • 1 nagy tojás
  • kb. 1 dl tej
  • 1 kanál cukor
  • ízlés szerint vanília cukor
  • csipetnyi fahéj és szerecsendió
  • vaj a sütéshez (5 dkg)
  • feltét tetszés szerint
A tojást a tejjel, a cukrokkal és a fűszerekkel összekeverjük. A vajat egy serpenyőben felolvasztjuk, ha ez megtörtént, akkor a kenyereket belemártjuk a tojásos keverékbe. Jól belenyomkodjuk, hogy a kenyerünk beigya a tojást. Ezután megsütjük a vajban, oldalanként 2 percig.
Ha csak így magában esszük, akkor megszórjuk porcukorral. Én a legjobban csokival szeretem: miután megsültek a kenyerek, teszek rájuk egy-két kocka csokit, összelepem őket, és még egy kicsit sütöm, tulajdonképpen felolvasztom a csokit. Nagyon finom még nutellával, banánnal, mindenféle más gyümölccsel...nyami, még a nyál is összefutott a számban.




2015. január 30., péntek

Forró italok a hideg napokra

HaliHÓ!

Nem tudom nálatok, mi a helyzet, de nálunk javában tombol a tél. A reggeli eső még délelőtt átváltott havazásra, és azóta sem hagyta abba. Sokan morognak miatta, de ugye inkább most legyen tél, mint márciusban? Én szeretek a hóesésben sétálni, olyan jó érzés hallani, ahogy ropog a hó a cipő alatt. :) A séta után meg nincs is jobb, mint egy forró itallal a kezünkben bentről tovább nézni a hóesést. Ehhez hoztam ma nektek két tippet, egy forró csokit és egy forralt bort. Mindkettő elkészítése nagyon egyszerű, biztosan nektek is megvan a saját verziótok. Szívesen elolvasom, ha megosztjátok velem! A házilag készült változatokat azért is szeretem jobban, mert így tudom mi kerül bele, lehetőség szerint igyekszem elkerülni a bolti félkész termékeket. Higgyétek el, semmivel sem nehezebb elkészíteni egy otthoni változatot, ami sokkal sokkal finomabb, és lehet vele kísérletezni kedvünk és ízlésünk szerint.

Házilag készült szuper finom sűrű forró csoki: (egy adaghoz)
  • 5 dkg étcsokoládé (vagy tejcsoki, fehér csoki, mindez keverve stb.)
  • 2 dl tej
  • löttyintésnyi tejszín (kihagyható)
  • 1 kk kakaó
  • 1 kk pudingpor, vagy keményitő
  • fél csomag vaníliás cukor
  • csipetnyi fahéj
A csokit 1,5 dl tejjel felolvasztjuk, hozzá keverjük a vaníliás cukrot, a fahéjat és a tejszínt. Ezalatt a maradék tejben elkeverjük a kakaót és a pudingport. Ha a csoki felolvadt és forr a tej, akkor a pudingos keveréket beleöntjük, és addig főzzük míg besűrűsödik. Innentől kezdve nincs más dolgunk, mint átönteni kedvenc bögrénkbe és meginni. :)
A cukor mennyisége csoki fajtától függően változhat, a tejcsoki édesebb ezért a cukorból kevesebb is elég lehet. Kedvünk szerint fűszerezhetjük narancshéjjal, vagy chilivel.

Itt éppen a narancsos verziót ittam


Forralt bor:
  • egy üveg jó minőségű bor (én legjobban vörösből szeretem)
  • 3-4 dl víz
  • gyümölcs (narancs, mandarin, alma)
  • 6-7 ek cukor
  • 5 db szegfűszeg
  • 2 db csillagánizs
  • 2 db egész fahéj
  • fél rúd vanília

A gyümölcsöket felkarikázzuk. Az összes hozzávalót beleöntjük egy fazékba, megkeverjük és felforraljuk. Szólunk a barátainknak, családunknak és együtt megisszuk.

készül a forralt bor


Mindenkinek vidám téli napokat!!!