A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csirkemell. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csirkemell. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. november 15., vasárnap

Mézes-mázas csirkefalatok

A mézes-mázas kifejezést alapvetően más szövegkörnyezetben használják, nem éppen egy hízelgő tulajdonságot takar, de szószerinti jelentésében tökéletesen jellemzi a csirkefalatokat. Ugyanis a husi kapott egy ízletes, ragacsos bevonatot, így most a mézes-mázas nagyon illik rá. Én csirkemellet használtam, de kicsontozott és csíkokra vágott csirkecombokból is ugyanolyan fincsi lesz. Egy-két óra pácolás bőven elég neki, de ha egy napot benne lesz, az sem fog ártani neki. Hogy született meg ez a recept? Semmi különös története nincs: valamit gyorsan össze kellett dobni, megnéztem mi minden van otthon, és ez lett a végeredmény. :)
Köretként krumplipürét csináltam, igazi házias krumplipürét tejjel és vajjal. Nyami.

Mézes-mázas csirkefalatok 
  • 1 csirkemell
  • 2 ek méz
  • 3 ek szójaszósz
  • 1 ek keményítő
  • 2-3 ek mogyoróolaj
  • pár tekerésnyi frissen őrölt bors
  • kevés chilli
  • negyed kiskanálnyi őrölt gyömbér, fokhagymapor
  • csipetnyi szerecsendió
  • olaj a sütéshez
A húst tetszőleges módon csíkokra vagy kockákra vágjuk. A pác hozzávalóit összekeverjük, és beleforgatjuk a csirkét. Egy-két óra múlva megsütjük: egy serpenyőben kevés olajat hevítünk, és a forró olajban készre sütjük a csirkét.
Krumplipürével vagy rizzsel tálaljuk.


2015. július 17., péntek

Sajtos cukkinis csirkemell

Pár nappal ezelőtt a cukkinis spagetti receptjénél említettem, hogy ez volt az egyik ebédünk. Kezdek nagyon kreatív lenni, ami a cukkini felhasználást illeti. :)
Szóval, egy könnyű, viszonylag gyors nyári ebéd, nem kell órákig a tűzhely mellett állni és a sütőt sem kell bekapcsolni. Mondjuk engem ez nem szokott zavarni, én negyven fokban is képes vagyok pl. pizzát sütni, ha éppen arra van gusztusom. :)

Sajtos cukkinis csirkemell
  • 1 csirkemell
  • 1 közepes cukkini
  • 1 tömlős sajt (100 grammos)
  • 1 dl tejszín
  • só, bors, bazsalikom
A cukkinit és a húst felkockázzuk. A húst kevés olajon fehéredésig pirítjuk, majd hozzáadjuk a cukkinit. Úgy 5 percig még így tovább pároljuk, majd öntünk alá egy fél pohárnyi vizet. Amíg ez elpárolog, a husi szépen megpuhul, közben sózzuk, borsozzuk. Ha elpárolgott az összes víz, hozzáadjuk a sajtot, az szétolvad rajta, majd felöntjük a tejszínnel, és összeforraljuk. A felaprított bazsalikomot a végén adjuk hozzá. Rizzsel tálaljuk.


2015. június 9., kedd

Könnyű ebéd, vagy vacsora, vagy aminek jól esik

Egy gyors és egyszerű tippet hoztam Nektek. A nagy melegben sokan nem kívánják a nehéz, meleg ételeket. Ilyenkor jó alternatívaként szolgálhat egy finom kis saláta. Az itt bemutatott recept csak egy verzió, a hozzávalók kombinálásának csak a fantáziánk és az ízlésünk szabhat határt. Az ilyen saláta ráadásul jó maradékmentő is lehet!

Maradékmentő saláta

  • előző napról magmaradt grillezett csirkemell (természetesen frissen is elkészíthető :) )
  • nálam ezen a képen kínai kel (de nagyon szeretem jégsalátával, vagy fodros társával, a lollo rossoval)
  • 2 paradicsom
  • 8 dkg kemény sajt
  • 2 főtt tojás
  • balzsamecet, olivaolaj
A csirkemellet csíkokra vágjuk, a salátát is méretre daraboljuk (ahogyan szeretnénk). A paradicsomot és a sajtot felkockázzuk, a tojással is így járunk el. Egy nagy tálban összekeverjük őket, megsózzuk. Elkészítjük az öntetet: 1:3 arányban keverjük a balzsamecetet és az olivaolajat, nekem kanál a "mértékegységem." Friss fűszereket is használjunk, nagyon feldobják a salátát. Ha nem áll rendelkezésünkre, akkor valamilyen ízesített, pl. bazsalikomos olivaolajjal is ugyanaz a hatás érhető el.


2015. május 15., péntek

Spenótos-sajtos farfalle csirkemellel

A spárga mellett nagy tavaszi kedvencem a spenót. Természetesen a spenót fagyasztott formában egész évben beszerezhető, de  olyan jó érzés az, mikor kimész a kertbe/piacra és leszeded/megveszed a frissen szedett roppanós kis zöld leveleket. A spenót sok gyerek rémálma, érdekes módon nekem soem volt az, én mindig nagyon szerettem.
A mai recept egy krémsajtos, spenótos tészta, amit egy kis csirkemellel "dúsítottam."

Spenótos-sajtos farfalle csirkemellel

  • 25 dkg farfalle
  • 1 csirkemell
  • 2 marék friss spenót
  • 1 gerezd fokhagyma
  • 2 kanál mascarpone
  • 2 dl tejszín
  • 5 dkg kemény sajt
  • só, fehér bors,szerecsendió
A csirkemellett felkockázzuk, a spenótot csíkokra vágjuk. A fokhagymát lereszeljük és kevés olajon illatosra pirítjuk, majd hozzáadjuk a husit, fehéredésig pirítjuk. Ezután hozzáadjuk a spenótot, öntünk alá körülbelül másfél deci vizet, és időnként megkavargatva, pároljuk, amíg a víz el nem tűnik alóla, közben ízesítjük sóval, borssal, szerecsendióval. Ezalatt bő, forrásban lévő vízben megfőzzük a tésztát.
Ha a csirkemell elfőtte a vizet, hozzáadunk két kanál mascarponét, jól elkeverjük, majd felöntjük a tejszínnel. Felforraljuk, majd belekeverjük a lereszelt kemény sajtot és felolvasztjuk benne. A tészta keményítős főzővizéből is adunk hozzá egy merőkanállal.
Ha leszűrtük a tésztát és kész van a mártás, nincs más hátra mint a tálalás. Jó étvágyat! :)


2015. április 12., vasárnap

Francia hétvége

Ma francia napot tartok. :) Nem direkt, csak úgy alakult, hogy az ebéd és a desszert is francia lett. Mindkettőre a neten böngészve találtam rá, nagyon megtetszettek, jobban utánuk néztem és ma az asztalomra kerültek. A vacsorához lehet egy kis bor is kerül az asztalra.. ;)
A főétel egy nagyon finom csirke, friss és fűszeres, citromos és fokhagymás. És vajas. Mondtam már, hogy szeretem a francia konyhát? :)
A desszert pedig egy nagyon egyszerű kis süti, amit a kaland kedvéért próbáltam ki. Kíváncsi voltam valóban működik-e az, amit a receptben leírtak. Jöjjenek a receptek!

Citromos-vajas csirke

  • 1 nagyobb csirkemell (az eredeti recept 8 csirkecombot ír)
  • 250 ml csirke alaplé
  • 125 ml tejszín
  • 3 ek vaj
  • 3 gerezd fokhagyma
  • 1 citrom héja és leve
  • só, bors
  • 1 tk füstölt pirospaprika
  • 1 tk kakukkfű
  • 5 dkg grana padano
A sütőt előmelegítjük 180°C-ra. A csirkét sóval, borssal és a füstölt pirospaprikával befűszerezzük, másfél evőkanál vajat felolvasztunk egy magasfalú serpenyőben, és a husikat pár percig süssük benne, de nem kell készre sütni. Kivesszük a csirkemellet a serpenyőből, át a tálba/tepsibe amiben a sütőbe fogjuk rakni, majd a serpenyőnkbe beledobjuk a vaj másik felét is. A fokhagymát illatosra pirítjuk a vajban, majd hozzáadjuk a citrom lereszelt héját is. Pár perc után felöntjük az alaplével, felforraljuk. Ha felforrt, beletesszük a sajtot és a tejszínt, ízesítjük a kakukkfűvel, bele facsarjuk a citrom levét. A sajtot felolvasztjuk a mártásban. Ha van bébispenótunk, akkor kb. két csészényit most adhatunk a mártáshoz. Az elkészült mártást a husikra öntjük, és 25-30 perc alatt megsütjük.
Köretként én cukorborsót főztem, amit kicsit megtörtem.

az elkészült csirke

az ebéd tálalva


Gâteau magique

  • 4 tojás
  • 140 g cukor
  • 110 g finomliszt
  • 500 ml tej
  • 1 ek víz
  • 125 g vaj felolvasztva
  • 1 rúd vanília kikapart magja
 A sütőt előmelegítjük 160°C-ra. A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgájukat a cukorral, a vízzel és a vanília kikapart magjával habosra keverjük. Majd hozzáadjuk a vajat és a lisztet. Felöntjük a tejjel és elkeverjük benne a masszát. Végül a felvert tojásfehérjét, ami lényegében úszni fog a tetején, az a lényeg, hogy ne legyenek benne nagy hab darabok. Egy nagyon híg tésztát kapunk, de ennek ilyennek kell lennie, ijedtségre semmi ok. Egy sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, én 25x37 cm-esben sütöttem, de egy kisebben szebben mutat, mert abban magasabb a süti. Egy órán keresztül sütjük, ha kész van és kihűlt 1-2 órára érdemes hűtőbe tenni. És most jön a varázslat! Ha felszeleteljük, akkor látni fogjuk, hogy a sütink rétegekre vált. A közepe és az alja pudingszerű lesz, egy nagyon finom mutatós sütit kapunk.
Kakaós verzióban is létezik, mindössze az a különbség, hogy abban nincs vanília, és a liszt mennyiségét le kell csökkenteni 70 grammra és a maradék 40 grammot kakaóval kell pótolni. A többi ugyanaz.

látjátok a rétegeket? :)



Bon appétit!

2015. március 10., kedd

Avokádós csirke burrito

Szép napot mindenkinek! Végre itt a tavasz! Ti is érzitek ezt a zsongást? Olyan jó ilyenkor, süt a nap, csicseregnek a madarak, és a természettel együtt úgy érzem, hogy ébredek én is. Egyre jobb és szebb minden. :)
Ma egy kis gyors finomságot hoztam, összedobható akár ebédre, akár egy gyors vacsinak. Főleg ha van kéznél kész tortillánk. Akkor tényleg se perc alatt kész!
Az avokádóról sok minden jót lehetne írni, és rengetegféle módon felhasználható. Most egy mexikói,( vagy inkább texmex?) ihletésű és ízvilágú receptet hoztam.
Az ötletet az omgchocolatedesserts.com oldalon láttam, vagyis inkább a Pinterest segítségével jutottam el oda. Ahogy az oldal neve is mutatja, fantasztikus csokis édességek találhatók az oldalon, még nézni is élvezet! Furcsamód az első receptnek, amit erről az oldalról elkészítettem, semmi köze a csokihoz. :)

Avokádós csirke burrito

  • 4 tortilla (nálam házi készítésű)
  • 1 csirkemell
  • 1 avokádó
  • sajt (az eredeti receptben mozzarella, nálam kb.10 dkg kemény sajt)
  • 1 joghurt (az eredetiben tejföl)
  • fűszerek, mint só, szegfűbors, koriander, petrezselyem
  • 1 kk mustár
A csirkemellet felszeleteljük, fűszerezzük sóval, borssal és mustárral. Picit pihentetjük, majd kevés zsiradékon megsütjük őket. Ha elkészült, és már nem olyan forró, hogy ne tudnánk hozzá nyúlni, csíkokra vágjuk. Az avokádót felkockázzuk, én lecsepegtettem kis citromlével, egy tálba öntjük a husival együtt, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a koriandert és a petrezselymet. Végül a joghurttal megkoronázzuk az egészet, összekeverjük. Fogjuk a tortillákat, megtöltjük az avokádós csirkével, feltekerjük, és egy palacsintasütőben átmelegítjük a burritokat. Azonnal fogyasztjuk.
(Forrás: http://omgchocolatedesserts.com/chicken-avocado-burritos/)