A következő címkéjű bejegyzések mutatása: reggeli. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: reggeli. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. március 16., szerda

Kakaós palacsinta pudingporból (gluténmentesen)

A palacsinta iránti szenvedélyről már írtam ezen a blogon, ez az amiből nem lehet kinőni. A klasszikus palacsinta mellett rendszerint kipróbálok újféle verziókat is. Ilyen a pudingporból készült változata is, amihez mindössze 3 alapanyag szükséges: tojás, tej és a pudingpor. A neten legtöbbször a vaníliás pudingporból készültet lehet megtalálni, azt is kipróbáltam és nagyon finomra sikeredett. Már akkor elkezdte mozgatni a fantáziámat a kakaós palacsinta gondolata. Íme, a megvalósult ötlet:


Jelentem, nagyon finom kakaós. Ráadásul, ha olyan pudingport használunk, amilyent a gluténérzékenyek is fogyaszthatnak, akkor nekik sem kell kimaradniuk a palacsintázásból. :)

Kakaós palacsinta pudingporból (gluténmentesen)
12 közepes méretű palacsinta

  • 2 csomag 40 g-os kakaós ízű pudingpor
  • 6 tojás
  • 2 dl tej
  • ha valaki nagyon édesen szereti, akkor 1-2 kanál cukor
A hozzávalókat jól elkeverjük. Ez fontos, mert ha ez nem sikerül, előfordulhat, hogy túl tojásízű lesz a palacsinta. Egy teflonserpenyőt icipici olajjal felmelegítünk, és megsütjük a palacsintákat, én csak minden második-harmadik alá tettem olajat.
Nemsokára hozom hozzá a tölteléket is! :)

2016. február 25., csütörtök

Chia puding

Ismeritek, prőbáltátok már a chia magot? Ez az azték zsálya termése rendkívül jó tulajdonságokkal rendelkezik: nagyon magas az omega 3 tartalma, sok benne az ásványi anyag, szabadgyököket tartalmaz, a neten böngészve egy csomó leírást találhattok a hasznos tulajdonságairól.
Tojásallergiával rendelkezőeknek nélkülözhetetlen, ugyanis helyettesítheti azt, és gluténmentes, így sokféle diétába beilleszthető. Fogyókúrázók barátja, fogyasztása növeli a teltségérzetet.
De, nekünk, nemfogyozó-diétázóknak is érdemes beépíteni az étrendjébe, egész egyszerűen azért, mert csekély munkával nagyon finom puding készíthető belőle. :)

Chia puding (itt most banánnal)
(1 személyes adag)

  • 2 ek chia mag
  • 1,5 dl tej/kókusztej/rizstej/...
  • 1ek méz
Ez az alap: a folyadékban elkeverjük az édesítőt, majd a chia magot, végül egy éjszakára hűtőbe rakjuk. Ha sietünk 1-1,5 óra is elég neki. Másnap felkarikáztam mellé 1 banánt. Kitűnő reggeli volt!
Rakhatunk hozzá másféle gyümölcsöket, fahéjat, és én csináltam már 1 kanál kakaóval és 2 kanál mogyorókrémmel (ezeket a tejhez kevertem, amit picit felmelegítettem), na az egyenesen isteni volt...
Próbáljátok ki, és variáljátok bátran!

reggeli újságolvasás közben, a szemfülesek kiszúrhatják mit olvasok :)

2015. november 8., vasárnap

Almás palacsinta

Van olyan ember, aki ne szeretné a palacsintát? Minden bizonnyal nincs, a palacsinta az a kaja, amit így vagy úgy, de mindenki szeret. Gyerekkorunk kedvenc eledele (a felnőttkoré is :D). Vajon miben rejlik a titka? Azt hiszem erre a kérdésre nem nehéz válaszolni, a palacsinta finom és kész. Mindegy, hogy melyik változatát, a hagyományost (most látom, hogy az nincs is fent a blogon, ezt sürgősen pótolni kell!!) vagy egy újabb, trendibb zabos változatát, vele a siker garantált. Jöjjön egy újabb kedvenc, az almás. Még nincs késő, akár most is össze lehet dobni. :)

Almás palacsinta

  • 3 kisebb alma
  • 5 dl tej
  • 10 dkg finomliszt
  • 10 dkg teljeskiőrlésű rozsliszt
  • 5 dkg vaj felolvasztva
  • 2 tojás
  • 2 ek cukor
  • csipetnyi só
  • ízlés szerint fahéj
  • kevés olaj a sütéshez
Az almákat lereszeljük. A tejből, lisztekből, cukorból, vajból, sóból és fahéjból sűrű palacsintatésztát keverünk, a végén hozzáadjuk a reszelt almát. Egy kevés olajat, csak pár cseppnyit, felforrósítunk a serpenyőnkben, és egy merőkanálnyi tésztát adagolunk belé. Szétterítjük, ez egy picit vastagabb lesz, mint a hagyományos. Emiatt a megfordításánál is figyelni kell, mert könnyen eltörhet a palacsinta. Mindkét oldalán aranybarnára sütjülk.
A tálalást nem kell túlcifrázni, egy kevés porcukor, és már ehetjük is. Jó palacsintázást!!


2015. november 7., szombat

Kényeztető csokis kókuszos keksz

Valamiért úgy vagyok vele, hogy imádom az amerikai típusú csokis kekszeket. Mint mindenből, ezekből is előnyben részesítem a házi, saját készítésű változatokat. Egy nagy dobozban jól tárolható, ajándéknak is remek, és nem utolsósorban az elkészítése után a lakás úgy illatozik tőle, hogy öröm oda belépni.
Kiváló reggelire, tízóraira, egy kávé mellé, vacsi után......... :)
A kekszsütés lényeges pontja a sütési idő. Vigyázni kell arra, hogy ne süssük túl, mert akkor túlságosan kemények lesznek. A receptekben megadott sütési időt be kell tartani, ne ijedjünk meg attól, hogy amikor kivesszük a kekszet még puhák lesznek, ahogy hűl, úgy fog megkeményedni.
Kényeztető csokis kókuszos keksz

  • 10 dkg puha vaj
  • 11,5 dkg kókuszreszelék
  • 13 dkg zabpehely ledarálva
  • 10 dkg barnacukor
  • 1 kanál vaníliáscukor
  • csipetnyi só
  • 1 tk sütőpor
  • 1 tojás
  • 8 dkg étcsoki
A sütőt előmelegítjük 170 fokra, két tepsit kibélelünk sütőpapírral. A vajat a tojással és a cukrokkal habosra keverjük. Hozzáadjuk a száraz hozzávalókat, jól elkeverjük, majd következhet a darabokra vágott csoki. A masszából egy kanál segítségével kupacokat halmozunk a tepsire, majd kissé lelapítjuk a kekszeket. 10-12 perc alatt megsütjük.




2015. július 16., csütörtök

Házi müzli

Az utóbbi időben nagyon felkapott lett mindenféle saját készítésű házi termék, aminek én személy szerint nagyon örülök és támogatom. Ugyanis a környezetünkben vannak olyan élelmiszerek, amiket mi magunk is könnyedén előállíthatunk. Sokan erre elhúzzák a szájukat, hogy minek vele otthon fáradozni, mikor készen is megveheted, de én erre mindig azt válaszolom, hogy megéri. Ugyanis a mi dolgaink nemcsak sokkal egészségesebbek, hanem finomabbak is! Ugyanis a készítesükkor ellátjuk őket egy plusz alapanyaggal, a szeretettel. :) Különben is, ezeket a legtöbb esetben csak egyszer kell megcsinálni és utána jó darabig elvannak. Mint például ez a müzli. Azért is szeretem jobban a házilag készült változatot, mert igy az kerül bele, amit valóban szeretek. A pillanatnyi hangulatomnak megfelelően variálhatom, nincs tele tartósítószerrel és felesleges adalékanyagokkal, csak a pozitívumait tudom kiemelni. Vágjunk is bele!

Házi müzli
  • 25 dkg zabpehely
  • 8 dkg mogyoró (de lehet dió, mandula, kesudió,...)
  • 5 dkg hántolt tökmag
  • 3 dkg hántolt napraforgómag
  • 5 dkg szárított vörösáfonya
  • 5 dkg kandírozott papaya
  • 3 dkg vaj
  • 2-3 ek méz
  • fél kk fahéj
A sütőt előmelegítjük 200°C-ra. A vajat felolvasztjuk, majd hozzáadjuk a mézet. A zabpelyhet összekeverjük a fahéjjal, majd ráöntjük a mézes masszát, elkeverjük és egy sütőpapírral bélelt tepsiben elegyengetjük. 10 percig sütjük, majd kivesszük a tepsit. A zabpelyhet párszor áforgatjuk, majd hozzákeverjük a magokat és a csonthéjasokat. Újabb 10 percre a sütőbe rakjuk. Ha kivettük, a szárított gyümölcsöket is hozzákeverjük. Egy jól záródó dobozban 2 hétig simán eláll, feltéve ha nem esszük meg addig. Görög joghurttal isteni!
Tetszés szerint variálható, fincsi aszalt szilvával és sárgabarackkal is, vagy kókuszchipsszel. Próbáljátok ki bátran! És nem mellesleg az elkészítés után, a konyhában olyan finom illat lengedezik....


2015. február 10., kedd

Az elveszett kenyér

Ahogy ezt a címet leírtam, az jutott eszembe, hogy ez akár egy magyar népmese címe is lehetne. :))
De nem az! Hanem egy csudajó reggeli/tízórai/uzsonna/vacsora. Szerintem mindenki ismeri, még ha nem is ezt a változatot. A mai bejegyzés témája nem más, mint a bundás kenyér. Egy közkedvelt fogás, amin nem csodálkozom. Gyerekek, felnőttek egyaránt szeretik, és nem mellesleg kitűnő maradék kenyér felhasználó recept. Ez most a francia változat. Mindössze annyi az alapvető különbség a mi bundás kenyerünk és francia testvére között, hogy a frère français édes és vajban sül.
Villásreggelihez kitűnő választás! (szombaton Valentin-nap, ha valaki kedveskedni akarna...)

Francia bundás kenyér
(nálam ez egy személyes adag :))

  • 4 szelet toast kenyér
  • 1 nagy tojás
  • kb. 1 dl tej
  • 1 kanál cukor
  • ízlés szerint vanília cukor
  • csipetnyi fahéj és szerecsendió
  • vaj a sütéshez (5 dkg)
  • feltét tetszés szerint
A tojást a tejjel, a cukrokkal és a fűszerekkel összekeverjük. A vajat egy serpenyőben felolvasztjuk, ha ez megtörtént, akkor a kenyereket belemártjuk a tojásos keverékbe. Jól belenyomkodjuk, hogy a kenyerünk beigya a tojást. Ezután megsütjük a vajban, oldalanként 2 percig.
Ha csak így magában esszük, akkor megszórjuk porcukorral. Én a legjobban csokival szeretem: miután megsültek a kenyerek, teszek rájuk egy-két kocka csokit, összelepem őket, és még egy kicsit sütöm, tulajdonképpen felolvasztom a csokit. Nagyon finom még nutellával, banánnal, mindenféle más gyümölccsel...nyami, még a nyál is összefutott a számban.